Герб міста Запоріжжя Логотип ЦСССДМ
Ніхто не знає які проблеми зустрінуть нас завтра, але вже сьогодні треба знати, хто готовий прийти на допомогу!
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ для СІМ’Ї, ДІТЕЙ та МОЛОДІ
СТАРТОВА СТОРІНКА ОПЕРАТИВНІ ПОВІДОМЛЕННЯ СОЦІАЛЬНІ ІСТОРІЇ... КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ для... СЛУЖБИ ЦСССДМ АДРЕСИ ЦЕНТРІВ ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

СОЦІАЛЬНІ ІСТОРІЇ...

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

   


   ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОСОБЛИВО ВАЖЛИВІ ЗАХОДИ ЦЕНТРІВ СССДМ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ 2009 року


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2014 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2013 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2012 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2011 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2010 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2008 року   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у 2007 року   ЗАХОДИ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ у ГРУДНІ 2009 рокуМОЄ ІМ'Я - ВОЛОНТЕР!
• 8 грудня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
в Бердянському притулку для дітей спеціалістами Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводитиметься акція "Моє ім'я - волонтер!" до Міжнародного Дня волонтера.
В ході проведення акції волонтери Центру - студенти соціально-педагогічного факультету Бердянського державного педагогічного університету ознайомлять дітей зі своєю діяльністю по профілактиці негативних явищ та формуванню здорового способу життя, також популяризуватимуть серед дітей волонтерський рух.
Волонтери покажуть дітям міні-виставу на відому казку "Чудо-Юдо" та проведуть інтерактивні ігри з профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя. Також для дітей на святковому концерті виступить театр пісні "Діти Надії".
Бердянський притулок для дітей був створений у 2002 році, а з 2003 року Бердянський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді плідно співпрацює з цим закладом. Діти, які знаходяться в притулку потребують особливої турботи та уваги. Спеціалісти центру та волонтери - майбутні соціальні педагоги проводять різнопланові за змістом та формами заходи для вихованців притулку.


КОЖНА ДИТИНА на ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ МАЄ БУТИ ЗАХИЩЕНОЮ
• грудень 2009 р.,   Кам'янсько-Дніпровський РЦСССДМ
Під таким гаслом для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області фахівцями районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено низку профілактично-просвітницьких заходів, спрямованих на набуття підлітками знань з основних законів України.
Під час групових заходів обговорювалися статті Конвенції ООН про права дитини та міжнародні стандарти захисту прав та інтересів дітей.
Таким чином, ці заходи надали можливість підліткам більш детально розглянути теоретичні питання щодо захисту їх власних прав та сформувати відповідальне ставлення до своєї поведінки та власного життя. Після завершення заходу спеціалістами Центру надавались індивідуальні консультації. Також всі учасники заходу отримали інформаційно - просвітницькі матеріали.


ЗАХОДИ до ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ зі СНІДОМ та ПОРОЗУМІННЯ з ВІЛ-ПОЗИТИВНИМИ ЛЮДЬМИ
• 30 листопада, 1 грудня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
проводитиме інтерактивні акції, спрямовані на профілактику ВІЛ-інфікування та формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей серед студентської молоді Запоріжжя. 30 листопада акція пройде на території Класичного приватного університету, 1 грудня - на території Запорізького національного технічного університету.
У ході проведення акції студенти матимуть можливість: • безкоштовно отримати корисну інформацію щодо ВІЛ/СНІДу, • взяти участь в опитуванні, яке буде направлене на визначення рівня їх толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, • висловити своє відношення до проблеми ВІЛ-інфекції та ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

1 грудня 2009 року о 14-00 в приміщені Запорізької обласної ради планується проведення круглого столу на тему: "SOS. Врятуй Україну від СНІДу" до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за участю перших керівників Запорізької області, який проводитиметься з метою привернення уваги представників влади та суспільства до епідемії ВІЛ/СНІД в країні, нагадати про те, що ця проблема стосується десятків тисяч людей. Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді прийматиме участь в цьому заході спільно з обласним відділенням ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ", ДЗ "Запорізька обласна СЕС", Запорізьким обласним Товариством Червоного Хреста, Запорізьким обласним Центром з профілактики та боротьби зі СНІДом
До участі у круглому столі запрошено: • голову Запорізької облдержадміністрації; • голову Запорізької обласної ради; • головного державного санітарного лікаря Запорізької облСЕС; • головного лікаря Запорізького обласного Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом; • секретаря координаційної ради ЗОДА з питань протидії соціальним хворобам обласної державної адміністрації; • голову правління ЗОО Товариства Червоного Хреста України.

Також в цей день представники обласного центру разом з організаціями партнерами зберуться на центральному бульварі міста для "свічкової ходи", щоб привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні та світі та продемонструвати суспільству толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей, пропонуючи вісім бажаючим в знак солідарності приєднуватись до дійства.
В ці дні також планується проведення: • інформаційно-рекламної кампанії: розміщення відео та аудіо роликів на обласних телерадіоканалах; на вулицях міста розміщення постерів для сіті- лайтів; виступи у програмах обласних телеканалів тощо. • в рамках інформаційного десанту на тему "ВІЛ - життя продовжується" серед студентів Класичного приватного університету та Запорізького електротехнічного коледжу проведення форум-театру та вікторини з питань толерантного ставлення до ВІЛ- інфікованих людей спільно з організаціями-партнерами.
У Запорізькій області за 10 місяців поточного року виявлено 427 ВІЛ-інфікованих, у тому числі 109 осіб -у м. Запоріжжя. Основним шляхом зараження ВІЛ на сьогодні в області є статевий - 51%. Разом з цим зменшується частка осіб, які інфікувались парентеральним шляхом, тобто від ВІЛ-інфікованої матері - з 10 народжених дітей тільки 3 дитини ВІЛ-інфіковані. ВІЛ-позитивними жінками народжено 57 дітей, що становить 13% від загального числа зареєстрованих ВІЛ-інфікованих.

• 1 грудня 2009 р.,   Мелітопольський МЦСССДМ
заплановано проведення 1 грудня молодіжної інформаційно-профілактичної акції "Почни з себе - живи безпечно!". Метою акції є привернення уваги молоді до проблеми ВІЛ/СНІДУ, підвищення рівня поінформованості студентської молоді з питань ВІЛ - інфекції. Акція проводитиметься за технологією "рівний-рівному". В акції беруть участь спеціально підготовлені волонтери з числа учнівської та студентської молоді. Волонтери центру серед однолітків (рівних собі) будуть проводити міні-консультування з питань розповсюдження ВІЛ/СНІДу, міні-опитування з питань обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу. Крім того, серед студентів та молоді буде розповсюджуватися друкована продукція профілактичного спрямування та засоби індивідуального захисту.
Очікування від проведення акції - підвищення рівня поінформованості молоді з питань ВІЛ/СНІДу. Участь молоді у акції сприятиме замисленню над власною відповідальністю щодо проблеми ВІЛ-інфекції.

• 1 грудня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
долучиться до проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. 01 грудня в Бердянському машинобудівельному коледжі спеціалістами центру проводитиметься інформаційно-профілактична акція "Змінимо життя на краще", на меті якої є підвищення інформованості студентської молоді про причини, наслідки ВІЛ\СНІДу, усвідомлення власної відповідальності стосовно ризику інфікування ВІЛ\СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.
Зміст заходу передбачає: • виступ лікаря-інфекціоніста; • проведення інтерактивних ігор з залученням студентів-волонтерів; • перегляд відеоролика про долю ВІЛ-інфікованої дівчини; • виступ особи, що позбавилися наркотичної залежності; • виступ агітбригади волонтерів; • розповсюдження рекламно-інформаційних матеріалів.

• 1-2 грудня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
планує проведення низки заходів до Дня боротьби зі СНІДом: • Вуличні акції з розповсюдженням тематичної рекламно-інформаційної продукції; • Традиційні "Аукціони знань "Що ти знаєш про СНІД?" в навчальних закладах міста з залученням ресурсів соціально активного бізнесу (надання призів для проведення заходів)


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у ЖОВТНІ 2009 рокуПроведення міської соціальної рекламно-інформаційної кампанії «ВІДЧИНІТЬ ДВЕРІ СВОГО СЕРЦЯ»

• 16 жовтня 2009 р.,   Мелітопольський МЦСССДМ

вже вдруге розпочинає соціальну рекламно-інформаційну кампанію "Відчиніть двері свого серця", яка проводитиметься для привернення уваги громади міста Мелітополь до проблем влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування.
Під час соціальної рекламної кампанії передбачається проведення вуличної акції, розповсюдження листівок та плакатів в громадських місцях трансляція роликів соціальної реклами на міських каналах телебачення.
Спеціалісти центру разом з волонтерами проведуть вуличну акцію "Відчиніть двері свого серця". Під час акції будуть проведені міні-консультування щодо сімейних форм влаштування, інформування населення щодо особливостей функціонування прийомних сімей.
Особливістю кампанії є залучення до реалізації заходів партнерських організацій. Так, в рамках кампанії, в аптеках "Будь здоров" розміщені інформаційні листівки "Відчиніть двері свого серця". Таким чином, ООО ФК "Фармекс" виказала бажання допомогти інформувати широку громадськість про проблему влаштування дітей-сиріт через заклади своєї мережі.
Крім того, соціальну рекламну кампанію підтримав міський відділ охорони здоров'я, міське управління освіти. В медичних закладах, школах та дошкільних навчальних закладах міста, розміщено соціальну рекламу у вигляді плакатів та листівок.
Аптеки, медичні, учбові заклади є найбільш відвідуваними місцями, а це дозволить привернути увагу широкого кола громадськості до проблеми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Таку рекламу неможливо проігнорувати. Ми відвідуємо громадські місця і така реклама заставляє замислитися, що поруч є діти, для яких важливо, щоб хтось відчинив двері свого серця та прийняв їх у родину.
Інформаційну підтримку акції забезпечуватимуть канали Мелітопольського міського телебачення: КП "ТРК Мелітополь" та ТРК "МТВ - плюс", де постійно транслюються ролики соціальної реклами, щодо популяризації сімейних форм влаштування.
Соціальна інформаційно-рекламна кампанія "Відчиніть двері свого серця" - приклад партнерства державних організацій та бізнес-структур, а також певний вклад в розвиток та пропаганду усвідомленого, відповідального відношення до життя, можливість замислитися про те, що поряд є діти, які потребують допомоги та підтримки.


«ПРО ПРОВЕДЕННЯ РОБОЧОЇ НАРАДИ з ПРОБЛЕМ ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА в СІМ'Ї»

• 15 жовтня 2009 р.,   Кам'янсько-Дніпровський РЦСССДМ
на базі Кам'янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю заступника голови райдержадміністрації, начальника відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, начальника кримінальної міліції у справах дітей, заступника головного лікаря з дитинства КУ "Кам'янсько-Дніпровська ЦРЛ", спеціаліста з виховної роботи відділу освіти райдержадміністрації, заступника начальника управління соціального захисту населення відбулася робоча нарада з питань підвищення ефективності механізму взаємодії виконавців у попередженні жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення. До складу наради увійшло 12 осіб.
Під час наради проводився аналіз ефективності механізму взаємодії виконавців в рамках попередження насильства в сім'ї, за результатами роботи району за 9 місяців 2009 року, обговорювалися питання щодо необхідності дотримання установ та організацій всіх нормативно-правових актів, які діють в сфері попередження жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення, насильства в сім'ї, порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення, розглядалися повноваження виконавців щодо попередження насильства в сім'ї відповідно до наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ України від 07.09.2009 №3131/386 "Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім'ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї".
Таким чином, учасниками робочої наради було прийнято протокол доручень, в якому зазначено подальші дії спрямовані на підвищення рівня ефективності механізму взаємодії виконавців у попередженні жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення, насильства в сім'ї:
• активізувати роботу по виконанню районної програми щодо попередження насильства в сім'ї;
• введення в дію нової Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім'ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї;
• забезпечення неухильного виконання термінів повідомлень, щодо звернень з приводу насильства;
• посилення організаційної роботи з батьками щодо роз'яснення наслідків жорстокого поводження з дітьми тощо.


«ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ»

• 14 жовтня 2009 р.,   Кам'янсько-Дніпровський РЦСССДМ
для неповнолітніх та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі на базі Кам'янсько-Дніпровського історико-археологічного музею за участю спеціалісту районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, начальника відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, представників історико-археологічного музею, кримінально-виконавчої інспекції проведено культурно-масовий захід державно-патріотичного змісту з нагоди святкування Покрова Пресвятої Богородиці, Українського Козацтва та 66-ї річниці визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників. У заході прийняли участь 15 осіб.
Під час групового заходу протоієрей Артемій Пшенічников ознайомив учасників з особливим ставленням українського козацтва до святкування православно-християнського свята Покрова Пресвятої Богородиці.
Під час екскурсії директор історико-археологічного музею розповіла учасникам заходу про святкування у ці дні 70-ої роковини заснування Запорізької області та 66-ї роковини визволення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.
Метою заходу було формування у молоді поваги до історії рідного краю, патріотичного виховання, поширення знань щодо історії козацтва, піднесення авторитету козацьких цінностей.


«ПРЯМІ ЛІНІЇ» на «ТЕЛЕФОНІ ДОВІРИ» з ПРЕДСТАВНИКАМИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ вже стали традиційними і затребуваними

• 13 жовтня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
"Прямі лінії" на "Телефоні Довіри" Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з представниками місцевої влади вже стали традиційними і затребуваними.
Вони ПРОВОДЯТЬСЯ по ВІВТОРКАХ З 16-00 до 18-00. З ПОЧАТКУ 2009 року НА ЛІНІЇ НАДІЙШЛО БЛИЗЬКО 100 ЗВЕРНЕНЬ.
13 жовтня 2009 року службою "Телефон Довіри" а відділом по роботі зі зверненнями громадян Енергодарського міськвиконкому планується проведення "прямої лінії" з начальником управління освіти міської ради Романом Сергієм Георгійовичем. Всі, хто зателефонує на пряму лінію, матимуть змогу отримати відповіді на питання щодо реформування управління освіти, роботи загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів освіти та інше.
На всі питання, які надходять на "пряму телефонну лінію", відповіді будуть надаватися відразу абоненту та для всіх мешканців міста - через міські газети.
Найближчі НАСТУПНІ ЛІНІЇ:
29 жовтня з 15-00 до 17-00 - з редакторами місцевих засобів масової інформації;
17 листопада з 16-00 до 18-00 - з міським головою Енергодара Кулібовим Олександром Володимировичем.


ПРО УЧАСТЬ У ЯРМАРКУ НА ЧЕСТЬ 70-РІЧЧЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

• 10 жовтня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
спеціалісти та волонтери Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді брали участь в святкових заходах з нагоди відзначення 70-річчя утворення Запорізької області, які проходили на каскаді "Райдуга" в м. Запоріжжя. Головне дійство свята - безумовно, ярмарок, який розтягнувся на кілька кілометрів.
Місто Енергодар представляли творчі колективи з виставкою-продажем робіт майстрів ужитково-прикладного мистецтва. Велику зацікавленість у відвідувачів ярмарку викликали роботи викладачів художньої школи та ЦДЮТ- справжні витвори мистецтва з кераміки. Організатор виїзду - міська рада. Для розповсюдження на ярмарку були виготовлені буклети, альбоми про Енергодар та Запорізьку АЕС, акцидентна продукція - значки, прапорці, кепки з символікою міста. Приваблювали відвідувачів і гарні дівчата в національних костюмах, які співали народні пісні у супроводі веселого музики.
Енергодарський міський центр соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді представляв на ярмарку роботи дітей та молоді з функціональними обмеженнями - вироби з пап'є-маше, солоного тіста, м'які іграшки, художній розпис по склу тощо.
Звіт про проведення заходу дивіться тут


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у ВЕРЕСНІ 2009 рокуНеобхідно координувати зусилля всіх служб, які повинні сприяти вирішенню складних проблем
у які потрапляють люди та покращити якість соціальних послуг


• 21 вересня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
за участю спеціалістів служби у справах дітей та районного відділу молоді проведено семінар для спеціалістів сільських рад щодо роботи з сім'ями, дітьми та молоддю з метою координування зусиль всіх служб, які повинні сприяти вирішенню складних проблем у які потрапляють люди та покращити якість соціальних послуг.
В ході семінару зі спеціалістами сільських рад обговорювались питання організації роботи по оздоровленню дітей дошкільного віку з сімей які опинились у складних життєвих обставинах, що проживають на території Бердянського району в санаторній групі при Бердянському інтернаті.
Спеціаліст центру надав інформацію щодо нормативних документів по роботі з умовно засудженою молоддю та ознайомить спеціалістів сільських рад щодо спільних дій з цією категорією населення.
Начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту ознайомив з підсумками оздоровлення у літній період 2009 року дітей із сімей пільгових категорій та районними заходами Всеукраїнської акції "Я пишаюсь я тато".
Під час семінару для ознайомлення та використання в роботі були розповсюджені нормативно - правові документи та рекламно - інформаційна продукція.


МОЛОДІ м.БЕРДЯНСЬК НЕОБХІДНО ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА

• 23 вересня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
у ЗОШ № 5 м. Бердянськ відбулась інтерактивна гра "Знай свої права" з пропаганди правових знань серед учнівської молоді. Гру організував та провів Бердянський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Інтерактивна гра націлена на підвищення рівня правової обізнаності підлітків у своїх правах; розвиток їх інтересу до правового навчання і виховання, вироблення юридичного мислення, формування поваги до законів і правопорядку.
Під час проведення гри "Знай свої права" команди, що змагались, прийняли участь у різноманітних конкурсах, виконали тестові завдання, капітани команд розв'язували юридичні задачі з кримінального, цивільного, трудового, адміністративного законодавства. В кінці заходу команда переможець отримала святкові сувеніри та грамоту.


МЕЛІТОПОЛЬСЬКІ МАЙБУТНІ БАТЬКИ КАЖУТЬ: "Я ПИШАЮСЬ, Я ТАТО!"

• 18, 22 вересня 2009 р.,   Мелітопольський МЦСССДМ
в рамках Державної програми підтримки сім'ї на період до 2010 року спеціалістами центру проведено тренінгових занять для майбутніх батьків "Я пишаюсь, я тато!" 18 та 22 вересня на базі жіночих консультацій №1 та №2 міста Мелітополь.
Мета заходу: виховання дітей на партнерських засадах, посилення авторитету батьків і відповідальності за майбутнє дитини, формування засад відповідального батьківства як необхідної умови для повноцінного функціонування молодої сім'ї.
Впродовж тренінгових занять розглядались питання стосовно ролі батька в вихованні дитини в сучасній сім'ї, обговорення інформації щодо розподілу функцій між матір'ю та батьком дитини, а також визначення значущості єдності вимог до дитини в процесі ії виховання. Також проведено практичні вправи на усвідомлення материнського та батьківського "Я-образу". Такими тренінговими заняттями охоплено 2 групи майбутніх батьків по 20 чоловік.
Крім того, серед учасників тренінгів було розповсюджено соціальну рекламну продукцію щодо формування сімейних цінностей.


ФОРМУВАННЯ у МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ ПОЧУТТЯ ПОВАГИ до МИНУЛОГО СВОЄЇ КРАЇНИ та СВІТУ В ЦІЛОМУ,
ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ в СЬОГОДЕННІ та ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ


• 07 - 09 вересня 2009 р.,   Кам'янсько-Дніпровський РЦСССДМ
на базі загальноосвітніх шкіл та історико-археологічного музею Кам'янсько-Дніпровського району за участю спеціалістів районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, кримінально-виконавчої інспекції, педагогів ЗОШ району для учнівської молоді, неповнолітніх та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі під гаслом "Увічнення безсмертного подвигу народу" проведено "круглі столи", бесіди та лекції, спрямовані на вшанування пам'яті загиблих під час Другої світової війни, донесення до молоді об'єктивної інформації про події цього часу, виховання у молодих громадян почуття патріотизму та поваги до ветеранів.
Під час проведення заходів учнівська молодь мала змогу ознайомитись з презентацією "Друга світова війна", підготовленою спеціалістом районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, під час перегляду якої учні дізналися про політико-економічне становище країн напередодні війни, основні причини початку воєнних дій, основними датами та характером перебігу військових дій на територіях, окупованих нацистськими загарбниками. Особлива увагу була приділена участі України в бойових діях та в неоднозначній політиці СРСР на початку війни. Директор історико-археологічного музею детально розповіла неповнолітнім та молоді, що засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі про характер та особливості перебігу воєнних дій на території Кам'янсько-Дніпровського району.
Учасниками заходів активно обговорювалися питання винищення так званих "нижчих націй", зокрема проблем голокосту та жертв концтаборів. Також вони мали змогу висловити свої міркування щодо попередження виникнення будь-яких воєнних конфліктів та доцільності проведення заходів, спрямованих на формування в молодих поколінь почуття поваги до минулого своєї країни та світу в цілому, відповідальної поведінки в сьогоденні, почуття патріотизму, великої пошани до ветеранів та увічнення безсмертного подвигу народу.


ДОПОМОЖЕМО ДИТИНІ-СИРОТІ СТАТИ САМОСТІЙНОЮ, А НЕ САМОТНЬОЮ!

• 14 вересня 2009 р.,   Запорізький MЦСССДМ
на базі школи-інтернату №3 м. Запоріжжя розпочались заняття за програмою "Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" для учнів старших та випускних класів. Головна мета програми - допомогти дитям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, підготуватися до самостійного життя, сформувати у таких дітей необхідні теоретичні та практичні навички, надати їм необхідну інформацію щодо:
• застосування положень чинного законодавства з питань забезпечення прав даної категорії населення;
• професійної кар'єри;
• успішного спілкування з людьми;
• ведення безпечного способу життя;
• репродуктивного здоров'я;
• психологічних аспектів подружнього життя та культури сексуальних відносин;
• усвідомленого батьківства;
• організації змістовного дозвілля;
• налагодження контактів;
• вирішення складних питань, що виникають під час пошуку житла, роботи, планування сім'ї;
• ведення домашнього господарства, сімейного бюджету тощо.
Заняття проводитимуться у формі тренінгу спеціалістами Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді впродовж всього навчального року. На заняття запрошений гість - голова Комітету у справах сім'ї та молоді Запорізької міської ради Філіпенко Ігор Сергійович.
Проблема соціального сирітства в Україні сьогодні - одна з найактуальніших та найскладніших проблем, і тому її вирішення є одним із пріоритетних напрямків державної політики.
Міжнародний досвід і дослідження, проведені в Україні, свідчать про те, що перебування дітей в інтернатах негативно впливає на їх розвиток, адже в цих закладах відсутнє найголовніше - батьківська любов. Міністерство України у справах сім'ї, дітей та молоді оприлюднило дані, які свідчать про те, що:
• майже 20% випускників інтернатів не можуть влаштуватися на роботу або продовжити навчання та здобути професію;
• 41% - мають житлові проблеми;
• майже 20% колишніх вихованців притягуються до кримінальної відповідальності.
На жаль, проблема ускладнюється тим, що більшість випускників інтернатних закладів, не маючи позитивного досвіду виховання в родинах, залишає своїх дітей, змушуючи їх повторювати власний досвід. Існує певна закономірність: чим раніше і довше дитина залишається без батьківської опіки, тим складніше відбувається її соціалізація.


НЕХАЙ СВЯТО МІСТА БЕРДЯНСЬК СТАНЕ СВЯТОМ ОКРЕМО ДЛЯ КОЖНОЇ ЗАПРОШЕНОЇ РОДИНИ

• 16 вересня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
Спеціалісти Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді хочуть зробити так, щоб свято міста стало святом окремо для кожної запрошеної родини.
Спеціалісти Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводитимуть свято до Дня міста Бердянськ для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Сценарієм свята заплановано творчі виступи членів сімей; концерт театру пісні "Діти Надії", проведення конкурсів, вікторин, присвячених сімейним традиціям та історії міста Бердянська, підготовлених та проведених волонтерами центру, "солодкий" стіл тощо.
Організатори розраховують на великий позитивний ефект від цього заходу: виховання почуття патріотизму, любові та поваги до рідного міста, отримання знань з історії міста; виховання у дітей та молоді поваги до своєї сім'ї, розуміння необхідності допомоги рідним, формування поглядів, навичок, спрямованих на створення традиційної української сім'ї. Організація такого предметного дозвілля сприятиме розвитку творчих здібностей всіх учасників та навичок спілкування.


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у СЕРПНІ 2009 рокуДОЗВІЛЛЯ та ВІДПОЧИНОК можна поєднати з навчанням ЗДОРОВОМУ СПОСОБУ ЖИТТЯ!

• 13 серпня 2009 р.,   Мелітопольський МЦСССДМ
У цьому переконались спеціалісти Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді під час виїзної акції "Здоровим бути здорово!" в дитячому оздоровчому центрі "Лісова пісня". Проблема формування здорового способу життя у дітей та підлітків залишається важливою. Учасники акції намагалися вирішити, як поєднати дозвілля, відпочинок з навчанням здоровому способу життю.
Метою акції було за допомогою інтерактивних форм познайомити дітей та підлітків, які відпочивають в ДОЦ "Лісова пісня діти з різних регіонів України, з поняттям та змістом здорового способу життя, поінформувати про соціальні послуги центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.".
Під час акції для підлітків проводились соціально-психологічні тренінги. Так, під час тренінгу "Як навчитися казати "ні", підлітки оволодівали навичками ефективної відмови, вчилися протидіяти потенційному негативному впливу. Тренінг "Я та моє здоров'я" дав можливість підліткам замислитися про відповідальне ставленням до власного здоров'я, проаналізувати наслідки шкідливих звичок. Участь у тренінгах допомогла підліткам зрозуміти що саме вони самі відповідальні за своє здоров'я та можуть впливати на його стан.
Для молодших дітей було проведено конкурсно-розважальну програму "В гостях у Здоровчика". Учасники програми в ігровій формі знайомилися з основами здорового способу життя, брали участь у конкурсах, спортивних естафетах. За учать у конкурсах діти отримували фішки-букви. Фіналом конкурсно-розважальної програми було збір з фішок-букв слова "Здоров'я" та загальний хоровод. Діти отримали листи - пам'ятки "Правила здоров'я".
Всі учасники акції отримали листівки, буклети, календарі профілактичного спрямування.
Звіт про проведення заходу дивіться тут

У ПРОФІЛАКТИЧНІЙ РОБОТІ Є ПОТРЕБА!

• 14 серпня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
в Бердянській виправній колонії № 77 було проведено тренінг для осіб, що відбувають покарання і найближчим часом звільняються з місць позбавлення волі. Зараз у колонії відбувають покарання близько 700 осіб, 90% з них - молоді люди у віці до 35 років. У серпні з колонії звільняються 15 осіб.
Серйозну занепокоєність викликає стан здоров'я засуджених, передусім через розповсюдження соціально небезпечних хвороб, нераціональне харчування, підвищення психологічної напруженості. Як показує практика, особи, що відбувають покарання, недостатньо обізнані з проблем збереження власного здоров'я, тому є нагальна потреба у проведенні профілактичної роботи.
Психологом центру проведено тренінг з популяризації здорового способу життя, метою якого є усвідомлення цінності власного здоров'я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.
Головна ідея тренінгу полягає у тому, що здоров'я людини на 50% залежить від самої людини, від її способу життя.

Підтримаємо молодих людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, разом!

• 26 серпня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
на базі Бердянського районного центру зайнятості о 10 годині відбудеться спільний семінар Бердянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Бердянського районного центру зайнятості з питань пошуку виходу із складних життєвих обставин, в яких опинились молоді люди внаслідок втрати роботи.
На семінарі, у якому братимуть участь молоді люди, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, заплановано обговорення сучасного ринку праці, технологій пошуку вакансій, проблеми поширення таких соціальних явищ, як наркотизація та алкоголізм серед молоді. Також, обговорюватимуться шляхи зменшення темпів поширення ВІЛ - інфекції, туберкульозу та венеричних захворювань. Окремо розглядатиметься питання економічних та психологічних умов планування молодої сім'ї.
Як свідчить досвід, молодим людям необхідна комплексна допомога, тому що проблема зайнятості хоча і стоїть на першому місці, не є єдиною, з якою стикаються молоді люди у пошуках роботи. Тому, допомагаючи у вирішенні супутніх проблем, таких як нервовий зрив, високий рівень тривожності, складні сімейні стосунки, шкідливі звички, спеціалісти допомагають сконцентруватися молодій людині на вирішені основної проблеми - працевлаштуванню.

АКЦІЇ до ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ стали традиційними

• 26 серпня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
в Бердянській виправній колонії № 77 відбудеться Акція до Дня Незалежності України для персоналу колонії. Такий захід вже став традиційним. Мета заходу є прищеплення почуття гордості й любові до своєї держави, свого народу, історії, до свого рідного міста. Акція організована фахівцями Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю учасників творчих колективів дитячо-юнацького клубу "Сокіл", транспортного відділу міськвиконкому.
Наша рідна Батьківщина - Україна святкує 18 років своєї Незалежності. Цей день особливий для кожного з нас. Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, мову та культуру. Знання мови народу, серед якого живеш, - ознака культурної освіченої людини, знання рідної мови - священний обов'язок кожного.
В програмі акції - виступи спеціалістів центру, які будуть розповідати про державні символи України; розповідь ведучої про історію малої Батьківщини - Бердянська, виступи художніх самодіяльних колективів дитячо-юнацького клубу "Сокіл". У виконанні юних та досвідчених артистів пролунають вірші про Україну, українські народні пісні, запальні українські танці.

НА СВЯТО ДІТЕЙ НЕ ЗАЛИШИЛИ БЕЗ СЮРПРИЗІВ!

• 29 серпня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
та обласний театр юного глядача провели акцію, присвячену новому навчальному року. Вересневе свято першого дзвоника - День знань, справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
Добра традиція дарувати дітям свято і у цьому році була продовжена справжніми друзями дітлахів - Запорізьким обласним театром юного глядача та Запорізьким обласним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, а також спонсорами свята - ТОВ "Айс Запоріжжя" та ТД "Молочній доктор", які, не зважаючи на економічні труднощі, знайшли можливість потішити дітей.
Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов'язок родини, школи, громадськості, органів влади, подбати про всебічний розвиток підростаючого покоління, забезпечити їй належний рівень виховання. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Саме такими дітьми опікуються центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. На відвідання театру запрошення отримали сім'ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, багатодітні сім'ї, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, випускники інтернатних закладів, ВІЛ-інфіковані діти, діти з функціональними обмеженнями тощо.
Щасливі очі дітей, які опинились в чарівному світі казки "Переполох в Молочном королевстве" стали підтвердженням того, що доброта, щирість і красота є рушійними силами світу, які наповнюють життєвою силою та енергією. Справжнім сюрпризом для дітей стали подарунки від спонсорів - морозиво та кулькові ручки до нового навчального року.
Співпраця Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Запорізького обласного театру юного глядача вже вчетверте дає можливість дітям пільгових категорій безкоштовно відвідати театр, подивитись виставу та отримати подарунки.


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у ЛИПНІ 2009 рокуПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА з підлітками в оздоровчому центрі "Орлятко"

• 30 липня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
спеціалістами Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводилась профілактична робота з підлітками, які знаходились на відпочинку в оздоровчому закладі. На оздоровленні в ДОЦ "Орлятко" зараз перебувають діти, вихованці інтернатних закладів області, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей.
Багато вихованців інтернатних закладів, в результаті певної деформації розвитку, є соціально дезадаптованими, мають відхилення у поведінці, підвищену агресивність. Юристом центру проведено бесіди на тему "Особливості кримінальної та адміністративної відповідальності та покарання неповнолітніх" завдяки яким формувались чіткі уявлення підлітків про межі дії кримінального та адміністративного кодексів; визначались поняття співучасті. Також підлітків було ознайомлено з видами кримінальної відповідальності, з видами покарань, які можуть бути застосовані до неповнолітніх, з віком, з якого може наставати кримінальна та адміністративна відповідальність.
Провідною ідеєю бесід було положення про те, що незнання закону не звільняє від відповідальності перед ним, натомість знання закону може відвернути правопорушення і в тому числі і злочини.
Також для цього контингенту дітей характерний низький рівень фізичного розвитку та соматичного здоров'я: має місце дисгармонійний фізичний розвиток, у більшості дітей зустрічається поєднання декількох захворювань. Діти не достатньо освідченні щодо попередження хвороб, що передаються статевим шляхом, ВІЛ\СНІДу, туберкульозу. Тому спеціалістами центру планується проведення відеолекторіїв з профілактики соціально небезпечних хвороб, пропаганди здорового способу життя для вихованців інтернатних закладів. Завданням цієї роботи є сприяння усвідомленню підлітками важливості відповідального ставлення до свого здоров'я.


   ЗАХОДИ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ у ЛИПНІ 2009 рокуЩОДО ПРОЕКТІВ з ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ СЕРЕД МОЛОДІ

• 14-15 липня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
організовує проведення зустрічі з делегацією в складі керівників проектів з питань профілактики ВІЛ серед молоді ЮНІСЕФ, представників Міжнародного центру контролю за інфекційними хворобами та Університету Манітоба з Канади, яка відвідає Запорізьку область з метою ознайомлення з досвідом роботи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, інших державних та громадських організацій щодо профілактики ВІЛ/СНІДу серед груп ризику.
Делегацією планується відвідування обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та його організацій-партнерів, які працюють в сфері надання послуг щодо профілактики ВІЛ/СНІДу а саме:
• Обласне відділення Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом;
• Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом;
• Обласну організацію Товариства Червоного Хреста України;
• Благодійний фонд "Сподівання";
• Клініку, дружню до молоді.


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у ЧЕРВНІ 2009 рокупроведення акції "Я НЕ ПРОДАЮ НЕПОВНОЛІТНІМ АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ, ПИВО ТА ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ"

• 23-28 червня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
За ініціативи Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту протягом Тижня молоді (23-28.06.2009) представники центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділів у справах, сім'ї, молоді та спорту, кримінальної міліції у справах дітей, громадських організацій на всій території Запорізької області провели регіональну акцію серед торгівельних закладів під гаслом "Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої, пиво та тютюнові вироби".
У м.Запоріжжя увага була зосереджена на центральних молодіжних заходах: 27 червня 2009 року на майдані Фестивальний з 17.30 до 21.00, 28 червня 2009 року на Центральному пляжі з 10.30 до 16.00 та на майдані Фестивальний з 17.30 до 22.00.
Мобільними групами неодноразово були відвідані 31 торгівельний об'єкт у районі пл.Фестивальній та 27 торгівельних об'єктів у районі Бульвару Шевченко та Центрального пляжу. Були проведені контрольні закупівлі. Складено 6 актів фіксування продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на ПП Максимова Ю.Г. (кіоск № 107 на кінцевій бульв.Шевченка), ПП Поляченко Є.Т. (кіоск вул.Дунайська 12), ПП Максимова Ю.Г. (кіоск № 107 бульв.Шевченко 71), ПП Шевченко О.О. (кіоск "Січ" пл.Фестивальна), магазин ОК (бульв.Центральний). У мобільних групах були задіяні 32 особи з числа представники центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, комітету у справах сім'ї та молоді, кримінальної міліції у справах дітей, громадських формувань правопорядку "Щит" та "Перун".
У м.Запоріжжя під час акції були розповсюджені 1000 буклетів управління у справах сім`ї, молоді та спорту облдержадміністрації про шкідливість алкоголю, 58 плакатів "Ми не продаємо неповнолітнім алкогольні напої, пиво та тютюнові вироби".


   ЗАХОДИ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ на ЧЕРВЕНЬ 2009 рокуЩОДО РОЗШИРЕННЯ МЕРЕЖІ ПРИЙОМНИХ СІМЕЙ ТА ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ

• 17-18 червня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
Розширення мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу потребує впровадження єдиного механізму соціальної роботи з такими сім'ями, практичних рекомендацій щодо реалізації такої діяльності. Саме тому підготовка фахівців центрів СССДМ щодо змісту, форм та методів соціальної роботи з цією категорією клієнтів є одним з першочергових завдань у розвитку системи їх соціальної підтримки.
Спеціалістами Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 17 - 18 червня 2009 року проводитиметься обласний навчальний семінар для фахівців міських та районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Запорізької області з питань ефективного здійснення соціального супроводження прийомних сімей та ДБСТ.
Соціальне супроводження є обов'язковим атрибутом функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Завданням соціального супроводження є сприяння адаптації дитини в новій сім'ї, створенню позитивного психологічного клімату в сім'ї, умов розвитку дітей з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини, забезпеченню оптимальних умов життя дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, та особи із їх числа та захисту їх прав.
Семінар буде направлений на підвищення професійної компетентності фахівців ЦСССДМ щодо методик роботи з прийомними сім'ями, формування у спеціалістів міських та районних ЦСССДМ чіткого уявлення про систему забезпечення функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, особливості дітей, які до них влаштовуються, шляхи і механізми допомоги та підтримки прийомних дітей, дітей-вихованців, прийомних батьків, батьків-вихователів, усіх членів родини, яка бере на виховання дитину, позбавлену батьківського піклування. Заняття на семінарі проводитимуться у двох напрямках:
• робота з дитиною в прийомній сім'ї: здійснення психологічної підтримки прийомних дітей та дітей-вихованців;
• психологічна робота із соціальним оточенням дитини: практичні рекомендації щодо методів та методик консультування прийомних батьків та батьків-вихователів.


   ЗАХОДИ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ на ТРАВЕНЬ 2009 рокуДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
Такі заходи потрібні для того, щоб суспільство звернуло увагу на дітей, які позбавлені родинного виховання, на їх проблеми і потреби. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

ДАРУВАТИ СВЯТО ДІТЯМ - ДОБРА ТРАДИЦІЯ
фахівців Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді!

Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов'язок родини, школи, громадськості, органів влади, подбати про всебічний розвиток підростаючого покоління, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Саме такими дітьми опікуються спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - дітьми з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками інтернатних закладів, ВІЛ-інфікованими дітьми, дітьми з функціональними обмеженнями тощо.
Співпраця Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Запорізького обласного театру юного глядача стала доброю традицією. Вже втретє діти пільгових категорій матимуть можливість безкоштовно відвідати театр та подивитись виставу.

• 31 травня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
разом зі спеціалістами Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в обласному театрі юного глядача дітей зустрічатимуть веселі клоуни з іграми та конкурсами, також у фойє театру буде розміщена виставка дитячих малюнків - учасників обласного конкурсу "Закладемо у дитині майбутнє України!". Всі діти отримають подарунки, головний з яких - святкова вистава "Муха - Цокотуха"
Звіт про проведення заходу дивіться тут
Роботи переможців конкурсі дивіться тут• 1 червня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
Другий рік поспіль Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді також, в рамках роботи мобільного консультаційного пункту соціальної роботи в сільській місцевостях, віддалених районах міст, 1 червня 2009 року проводить інформаційно-профілактичний захід, приурочений до Всесвітнього дня захисту дітей для вихованців Комишуваської школи соціальної реабілітації для хлопчиків (Оріхівський район). В цьому році при підготовці заходу були враховані потреби учбового закладу та виявлено, що вихованці школи потребують консультації та допомоги таких лікарів як андролог та дерматовенеролог. Тому з метою огляду хлопчиків та проведення лекції щодо профілактики венеричних захворювань до школи запрошені дерматовенеролог Клініки, дружньої до молоді та уролог - андролог Запорізького обласного центра реабілітації репродуктивної функції людини. Програма заходу передбачає також святковий концерт для вихованців. Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в подарунок дітям приготував цікаву пізнавальну літературу.

ЗБЕРЕЖЕМО МРІЇ ДІТЕЙ!
• 1 червня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
в Бердянському притулку для дітей спеціалісти міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводитимуть свято "Збережемо мрії дітей", завдяки якому збираються пропагувати права дитини; стимулювати творчу та соціальну активність дітей та підлітків; сприяти формуванню у дітей почуття людської гідності.
Під час заходу вихованці притулку зможуть в доступній для них ігровій формі ознайомитися з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, прийняти участь у різноманітних конкурсах та вікторинах, які будуть проведені волонтерами "Студентської соціальної служби", побачити святковий виступ театру пісні "Діти Надії". З вихованцями притулку вихователі, спеціалісти та волонтери центру проведуть конкурс малюнка на асфальті.
На свято запрошено начальника служби у справах дітей ,заступник міського голови, депутатів міської ради, директора міського телебачення, представників бізнесових структур, що надають благодійну допомогу.
Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов'язок родини, школи, органів влади та громадськості дбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

ДИТЯЧИЙ МАРАФОН - 2009 на ГУЛЯЙПІЛЬЩІНІ
• 1 червня 2009 р.,   Гуляйпільський РЦСССДМ
в культурно-спортивному комплексі "Сучасник" Гуляйпільським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводитиметься "Дитячий марафон - 2009", на який запрошено голову районної державної адміністрації, голови районної та міської ради, 247 керівників організацій, установ, товариств, приватних підприємців.
Марафон почнеться з мистецьких виступів вокальних дитячих колективів, хореографічної студії дитячої школи мистецтв, окремих виконавців. Відбудеться вручення матеріальної допомоги дітям - сиротам, випускникам 2009 року; талановиті маленькі гуляйпільці та діти з прийомних родин отримають подарунки. урочисто будуть вручені паспорти дітям - сиротам, позбавленим батьківського піклування з числа учнів спеціальної школи - інтернату. На протязі всього марафону запрошені керівники організацій, установ, товариств, приватні підприємці робитимуть посильні грошові внески в скарбничку дитинства.
Ця благодійна акція об'єднає зусилля органів влади та громадськості району, організацій та установ, підприємців різного рівня та різних форм власності для поповнення рахунку районного Дитячого фонду та вирішення нагальних проблем у сфері соціальної підтримки сімей, надання конкретної адресної допомоги дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітям - інвалідам, дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; підтримки та розвитку талановитої молоді.
А головне - кожна родина, кожна дитина в Гуляйпільському районі, які потребують підтримки, або опинились у складних життєвих обставинах, матимуть змогу вчасно отримати необхідну допомогу, вирішити життєво важливі проблеми, відчути власну значимість і необхідність.


ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СІМ'Ї
• 15 травня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
спеціалісти Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводитимуть свято для своїх клієнтів - членів сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. В ході проведення свята батьки зможуть краще пізнати та зрозуміти своїх дітей, діти матимуть нагоду сказати батькам слова вдячності та висловити свої почуття. Також свято надасть можливість прищепити любов і повагу до старшого покоління, духовності, звичаїв, мови, сформувати у молоді таких поглядів, навичок, які б спрямовували на створення традиційної української сім'ї; виховати у дітей та молоді поваги до своєї сім'ї; обговорити проблеми виховання; розвитку творчих здібностей; сприяти розвитку навичок спілкування тощо.
Члени сімей розповідатимуть про свої традиції, звички, захоплення, приймуть участь у різноманітних вікторинах і конкурсах, спрямованих на відтворенні сімейних традицій.
Програма заходу передбачатиме:
• творчі виступи членів сімей;
• концерт театру пісні "Діти Надії" для учасників свята,
• проведення конкурсів, вікторин, присвячених сімейним традиціям та родинному вихованню, підготовлених та проведених волонтерами центру ;
• виставка творчих робіт членів сімей;
• самопрезентація сімей;
• "солодкий" стіл.

ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ від СНІДу
• 13, 15 травня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
спільно з організаціями - партнерами: ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", обласним Товариством Червоного Хреста, Запорізьким обласним Центром з профілактики та боротьби зі СНІДом, обласним центром здоров'я проводитиме 13 травня 2009 року прес-конференцію, присвячену проблемам ВІЛ/СНІДу в Запорізькій області та 15 травня 2009 року висадження квіткової клумби у формі стрічки, як символу солідарності людей в боротьбі з цією хворобою та для вшанування пам'яті померлих від СНІДу.
В Запорізькій області за офіційними даними на 1 квітня 2009 року зареєстровано 1865 ВІЛ - інфікованих дітей та молоді, які знаходяться на диспансерному обліку.
Щороку третя неділя травня в усьому світі відзначається, як День пам'яті людей, що померли від СНІДу. Ця дата розглядається, як можливість для урядових структур, національних та міжнародних програм з ВІЛ/СНІД, недержавних організацій та широкої громадськості в усьому світі продемонструвати свою готовність пошуку відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД, а також висловити свою солідарність та підтримку людям, що живуть з ВІЛ/СНІД.
Звіт про проведення заходу дивіться тут

«ЗАКЛАДЕМО У ДИТИНІ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!»
• 7 - 25 травня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
в рамках Тижня планування сім'ї, присвяченому Міжнародному дню сім'ї Запорізький обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить ОБЛАСНИЙ КОНКУРС МАЛЮНКІВ під назвою "Закладемо у дитині майбутнє України!". Конкурс проводитиметься в навчальних закладах м. Запоріжжя та області серед дітей та підлітків і буде спрямований на формування позитивного ставлення підлітків та молоді до збереження репродуктивного здоров'я, здорового способу життя та відповідального ставлення до плануванні у майбутньому власної сім'ї.
Організатори конкурсу сподіваються завдяки конкурсу та проведеній одночасно з ним інформаційно - просвітницької роботі популяризувати ідеї здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров'я серед дітей та підлітків, привернути увагу широких верств громадськості до проблеми репродуктивного здоров'я та відповідального ставлення до батьківства шляхом організації виставки кращих конкурсних робіт у громадських місцях та розміщення малюнків - переможців на WEB - сайтах Запорізького обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації.
Переможці конкурсу "Закладемо у дитині майбутнє України!" отримають призи, а їх роботи в майбутньому зможуть стати основою для виготовлення соціальної реклами.


   ЗАХОДИ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ на КВІТЕНЬ 2009 року«Якщо запитати будь-яку дитину, чи потрібно знати права дітей, вона відповість - «ТАК»
• 28 квітня 2009 р.,   Бердянський МЦСССДМ
для учнівської молоді Бердянської загальноосвітньої школи №5 відбудеться ділова гра "Терези Феміди" з пропаганди правових знань, яку організовують та проводять спеціалісти та волонтери Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Під час проведення ділової гри "Терези Феміди" команди братимуть участь у різноманітних конкурсах, виконають тестові завдання. Це надасть можливість підліткам підвищити рівень правової культури та зацікавленості до правового навчання і виховання, набути навичок юридичного мислення. В кінці заходу діти отримають сувеніри та грамоти. На захід в якості членів журі запрошені начальник кримінальної міліції у справах дітей, завідувач сектором у справах молоді, представник відділу освіти, заступник директора навчального закладу з виховної роботи.
Діти і молодь є однією з продуктивних сил суспільства. Серйозною проблемою сьогодення є низький рівень обізнаності громадян щодо прав людини та прав дитини. Навіть ті знання, які діти виносять з уроків права, нікому з них не спаде на думку спробувати застосувати у реальному житті. В той же час, якщо запитати будь-яку дитину, чи потрібно знати права дітей, вона відповість - "ТАК", проте жодна дитина не скаже, як саме ці права можна використовувати на практиці. Одним із засобів вирішення цього складного завдання і є проведення ділових ігор з пропаганди правових знань серед підлітків, щоб допомогти учням навчитися застосовувати свої знання та навички на практиці у реальному житті.

«Скажемо Соціальне «НІ» - насиллю!»
• 28 квітня 2009 р.,   Запорізький, Мелітопольський МЦСССДМ, Пологівський РЦСССДМ
В Міжнародний День єдиних дій залізничників, в рамках Акції під гаслом "Профспілкове "НІ" - насиллю!", 28 квітня 2009 року з 10.00 до 13.00 спеціалісти та волонтери Запорізького, Мелітопольського міських та Пологівського районного центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Запорізької області приєднаються до проведення Акції під гаслом "Соціальне "НІ" - насиллю! на залізничних вокзалах м. Запоріжжя, м. Мелітополь та м. Пологи. Під час проведення Акції спеціалісти та волонтери планують надавати інформаційні послуги, поширювати друковану продукцію соціального спрямування, анонсувати проведення акції та висвітлити її результати через засоби масової інформації.

«Необхідність формування у підлітків мотивації на здоровий спосіб життя покладено в основу конкурсу волонтерів»
• 29 квітня 2009 р.,   Запорізький, Мелітопольський МЦСССДМ, Пологівський РЦСССДМ
відбудеться фінал VІІІ обласного конкурсу з пропаганди та розповсюдження здорового способу життя "ОБЕРИ ЖИТТЯ". Організаторами конкурсу виступають: обласна організація Товариства Червоного Хреста України, обласний Центр патріотичного виховання молоді, управління освіти і науки, управління молоді та спорту облдержадміністрації, обласний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. У фіналі конкурсу змагатимуться 5 волонтерських команд - переможців зональних етапів. Це команди Чернігівського, Михайлівського, Мелітопольського районів, м. Бердянська та команда з м.Запоріжжя.
ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НАПРАВЛЕНЕ НА ФОРМУВАННЯ У ПІДЛІТКІВ ПОЗИТИВНОЇ МОТИВАЦІЇ на збереження та поліпшення свого здоров'я; пропаганду здорового, активного способу життя та фізично розвинутої особистості; виховання любові та поваги до історичного минулого України та національних традицій; пошуку та підтримки обдарованої, талановитої молоді; розвиток духовності, виховання принципів гуманності; формування знань з профілактики захворювань і травматизму, набуття досвіду надання першої допомоги; розвиток волонтерського руху; сприяння всебічному розвитку дитини, її самопізнанню та самовдосконаленню тощо.
Змотивувати підлітків на здоровий спосіб життя, нагадати про традиції українського народу, Запорізького козацтва, що завжди славились своїм фізичним здоров'ям і духовністю, покликаний комплекс виховних, медичних та профілактичних заходів, до числа яких входить і даний конкурс.
Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя. Стан здоров'я людини залежить від рівня самоорганізації, норм поведінки. Добрий його стан є результатом самодисципліни та самовиховання. Значною мірою здоров'я людини залежить від способу її життя, її духовності, світогляду, ставлення до інших людей і до оточуючої природи.
Статистика останніх років доводить, що у більшості сучасних підлітків не сформована мотивація на здоровий спосіб життя, вони дуже чутливі до несприятливих факторів оточуючого середовища, до негативного впливу реклами алкогольних та тютюнових виробів.


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у БЕРЕЗНІ 2009 року• 5 березня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
відбулося свято до Міжнародного дня прав жінок і миру. Було присутньо 49 осіб - діти та молодь з функціональними обмеженнями, їхні мами та бабусі.
Святково вбрана зала чекала гостей. А в коридорі привертали увагу всіх гостей свята виготовлений стенд з фотознімками "Мамы разные нужны, мамы разные важны!" та невелика виставка виробів із бісеру "Весенне-летние мечты".
Свято почалося…. Всіх присутніх привітали із святом ведучі:
"Это праздник послушанья,
Поздравленья и цветов,
Прилежанья, обожанья -
Праздник самых лучших слов".
Ласкаві та ніжні слова жінкам та дівчатам подарували всі присутні хлопці.
Читали вірші для мам та бабусь молодь, яка займається сценічною мовою з волонтером - керівником студії "спіднього танцю", вихованки якої подарували всім присутнім незабутній, яскравий танець.
Далі прийшла Попелюшка, яку запросили на бал. Вона була дуже засмучена.
"Хоть поверьте, хоть проверьте.
Не хватает больше сил,
Ведь на бал сегодня в Центр
Сам король меня просил.
Но работа, вновь работа,
Дел опять невпроворот.
Может мне поможет кто-то -
И фасоль переберёт".
Присутнім стало шкода Попелюшку, їм дуже хотілося , щоб вона поїхала на бал. І всі охоче почали допомагати виконувати завдання, які зла мачуха наказала дівчинці виконати.
- Завдання - конкурс 1. Перебрати: квасолю та горох.
- Завдання - конкурс 2. Приготувати салат "Вінегрет" та наварити борщу.
- Завдання - конкурс 3. Побудувати будинок.
- Завдання - конкурс 4. Наліпити вареників.
А тим часом в королівстві теж були приготування до балу.
Молоді люди - запрошені на бал, повинні бути здоровими, гарними, вихованими. Для них проводилися заняття:
- зробити фізичні вправи;
- навчитися вести себе за столом;
- виготовити та одягти прикраси.
І коли було виконано всі завдання злої мачухи, підготовлено все в королівстві, кожен з присутніх отримав запрошення на бал - дискотеку.

   ПЕРЕСУВНА КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
• 11 березня 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ
управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізьким обласним центром соціально - психологічної допомоги 11 березня 2009 року в Запорізькому національному університеті проведено першу, з запланованих десяти, пересувну інформаційну конференцію для студентської молоді з питань профілактики соціально - небезпечних хвороб. В ході конференції розглядались питання поширення серед учнівської та студентської молоді негативних явищ - тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії, а також питання подолання шкідливих звичок. На конференції було представлено результати соціологічного дослідження девіантної поведінки молоді Запорізької області та презентовано інформаційно - методичну збірку "Вибір за тобою", яку у співпраці розробили та виготовили організатори з нагоди проведення цього заходу. Також було розроблено та виготовлено буклети, які разом зі збіркою та презервативами були розповсюджені серед студентів - учасників конференції. Ще дев'ять подібних конференцій відбудеться протягом березня - травня 2009 року в навчальних закладах м. Запоріжжя, м. Мелітополь та м. Бердянськ.

   СПЕЦІАЛІСТИ БЕРДЯНСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ВІДЧУЛИ РОДИННЕ ТЕПЛО ПРИЙОМНОЇ СІМ'Ї
• 12 березня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
вони відвідали прийомну сім'ю, яка проживає в селі Бердянське з метою вивчення міжособистісних відносин прийомних дітей та батьків. Спеціалістів центру зустріли посмішки мами і бабусі та запитливі погляди Настусі і маленької Сашуні. Після привітань всім знайшлась робота: психологи опікувались дітьми, соціальний педагог спілкувався з дорослими. А потім було - і спільне чаювання, де дівчатка змогли продемонструвати навички сервіровки столу та добрих манер, і спільний перегляд фотоальбому, де зафіксовані найцікавіші моменти життя прийомної сім'ї. Всі залишились задоволені зустріччю: прийомна мама мала змогу отримати кваліфіковану допомогу, спеціалісти центру провели моніторинг адаптаційного процесу прийомної сім'ї, а діти просто раділи бажаним у цій сім'ї гостям.
• 11 березня 2009 р.,   Чернігівський РЦСССДМ
проведено лекцію для учнів Чернігівської спеціалізованої школи "Надія" на тему: "Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень" з метою підвищення інформованості учнів щодо наслідків порушення чинного законодавства.
Учнів було ознайомлено зі статистикою адміністративних правопорушень та злочинів в Україні. Спільно з учнями розглянуто основні причини скоєння злочинів та правопорушень. В ході обговорення учні звертались до спеціаліста центру з наступними питаннями:
- Чи передбачена чинним законодавством відповідальність за куріння тютюнових виробів у громадських місцях?
- Яка відповідальність передбачена за появу у нетверезому вигляді у громадських місцях?
- Чи передбачена чинним законодавством відповідальність за схилення неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів тощо.

   СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ ДОПОМОГЛИ ДИТИНІ НЕ ЗАЛИШИТИСЬ СИРОТОЮ
• 4 березня 2009 р.,   Куйбишевський РЦСССДМ
До центру 4 березня 2009 року надійшло повідомлення від центральної районної лікарні про намір жінки відмовитися від новонародженої дитини. Спеціаліст Куйбишевського центру разом із головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації та оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей відреагували відразу на дане повідомлення. Мати дитини вже збиралась підписати заяву про відмову від новонародженої дитини, але після проведеної з нею працівником центру роботи жінка змінила свої наміри, вона вирішила залишити дитину в сім'ї. Мотиви відмови від дитини були такі: немає житла, куди повертатися із пологового будинку, немає роботи, також у неї вже є трирічний син, а другу дитину вона не в змозі прогодувати, бо батьки пиячать, її цивільний чоловік проживає у віддаленій області до того ж безробітній. Після засідання дорадчого органу було вирішено тимчасово влаштувати маму з новонародженою дитиною та трьохрічним сином у дитяче відділення центральної районної лікарні. Спеціалісти Центру допомогли жінці у оформленні свідоцтва про народження дитини та виплати державної допомоги, у зв'язку з вагітністю та пологами. Також вирішувалось питання щодо подальшого місця проживання жінки та була надана допомога у забезпеченні необхідними речами новонародженої дитини. Спеціалістам центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в останньому допомогли працівники Товариства Червоного Хреста.

   ПРОВЕДЕНО ТРЕНІНГИ ЗА ПРОГРАМОЮ "ПІДГОТОВКИ ВОЛОНТЕРІВ ДО РОБОТИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ В МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ"
• 11 та 13 березня 2009 р.,   Запорізький МЦСССДМ
для студентів та школярів - волонтерів було проведено тренінги за програмою "Підготовки волонтерів до роботи щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі". Метою заходів було формування у учасників вміння та навичок, необхідних для проведення просвітницької роботи за методом "рівний - рівному" щодо профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя. В ході тренінгу увага приділялась виробленню основних правил роботи групи, обговоренню подальшої тематики занять, а також очікувань та побоювань учасників.

   ОСНОВИ ПСИХОКОРЕКЦІЙНОЇ ДОПОМОГИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ
• 27 березня 2009 р.,   Гуляйпільський РЦСССДМ
Саме таку назву мають тренінгові заняття для батьків, що виховують дітей з психофізичними вадами, які 27 березня 2009 року проводили спеціалісти Гуляйпільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та управління праці та соціального захисту населення. Захід, ключовою направленістю якого є психокорекційна та інформаційна допомога, відбувся на базі відділення реабілітації дітей-інвалідів.
Обговорювалися проблеми виховного та педагогічного потенціалу сім'ї, подолання соціальної ізоляції, розвитку комунікативних здібностей, отримання соціальної допомоги від держави.
Нині в Україні проживає понад 150 тис. дітей-інвалідів. Станом на 20.03.2009р. у Гуляйпільському районі таких дітей налічується 93, з них - 37 (майже 40 %) - мають діагнози, що унеможливлюють відвідування ними загальноосвітніх навчальних закладів. Вони виховуються та навчаються на дому.

   ПОКИНУТІ НЕМОВЛЯТА БУДУТЬ ЗАХИЩЕНИМИ
• 27 березня 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
у Бердянському міськвиконкомі відбулось засідання "круглого" столу з проблем захисту прав новонароджених дітей, від яких відмовились батьки. На засідання запрошені заступник міського голови Невзорова О.В., директор ТМО "КП "Дитяча лікарня та пологовий будинок" Котляр І.А., її заступники Сіненко О.Р., Гребенюк С.В., завідуюча відділенням новонароджених Гасаненко О.О., старша медсестра відділення новонароджених, Трекоз С.П., старша медсестра дитячого відділення Резник О.В., начальник ССД Толстова Т.Б., зав.сектором опіки та піклування ССД Шевченко І.М., начальник кримінальної міліції у справах дітей Зіненко Д.В., провідний спеціаліст РАГСу Міщенко С.В., директор БМЦСССДМ Батулинська Т.Г., начальник відділу соціальної роботи Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Пейчева О.С., представники місцевих ЗМІ.
На "круглому" столі обговорювалися шляхи удосконалення механізму взаємодії органів внутрішніх справ, закладів охорони здоров'я, РАГСу, служби у справах дітей, Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з проблем захисту прав новонароджених дітей, від яких відмовились батьки. Для цього планується розробити дієвий механізм якомога швидшого встановлення особи жінки, що відмовилась від новонародженої дитини та при собі немає документів, що засвідчують її особу, з метою реєстрації дитини та надання їй певного статусу.
Представники Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проінформували присутніх про роботу центру з вищезазначеною категорією жінок та вагітними жінками в рамках консультаційного пункту при жіночій консультації.
За офіційними даними у І кварталі 2009 року в м. Бердянську зареєстровано 2 відмови від новонароджених дітей. Психологом центру їм було надано 10 послуг, а саме: з психологічної підтримки, з надання інформації щодо державної допомоги на дитину, з організації медичного обстеження.
В жіночій консультації юристом та психологом центру було надано 87 індивідуальних консультацій 43 вагітним жінкам та проведено 20 групових заходів: лекцій психолога, тренінгів з пропаганди відповідального батьківства, лекцій юриста щодо виплат державної допомоги сім'ям з дітьми.

   Соціальна історія "Відкрий своє серце для добрих справ" Як і більшість дівчат, Галина мріяла про світле майбутнє, в якому уявляла велику і щасливу родину. Мати казала їй: "Мрій, щиро мрій, дитинко, та пам'ятай, що до мрії треба йти з відкритим серцем та добрими помислами…" Про що мріяла, почалося здійснюватися: зустріла хлопця, з яким одружилися, стала найщасливішою дівчиною у світі. Разом з чоловіком мріяли про великий будинок, в якому будуть бігати маленькі донька та син. Але у долі свої плани… Тільки дітьми Бог не наділяв. Але, що ж то за життя - без дітей, без дитячого щебету у їх просторому будинку? Дуже довго подружжя не наважувалося взяти дитину на виховання, мріяли про свою рідну кровинку.
Рік тому Галина та Сергій виявили бажання взяти під опіку трьохмісячну покинуту дитину, незважаючи на те, що вона мала проблеми зі здоров'ям: перінатальне ураження нервової системи, пахова грижа, рахіт Е55. Вирішили, що будуть виховувати саме цю дитину.
Знайомство з сім'єю відбулося, коли вони звернулися до Кам'янсько - Дніпровського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за допомогою у проходженні навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники при обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Так в сім'ї з'явився Миколка.
Для вирішення низки проблем, які виникли в родині, сім'ю було взято під соціальний супровід. Соціальним працівником надавалася допомога під час оформлення та отримання соціальної допомоги на дитину під опікою, психолого - педагогічні консультації щодо догляду та виховання дитини. Завдяки підтримці та щирій турботі центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, належного догляду опікунів стан здоров'я дитини покращився.
На сьогоднішній день дитина кожного дня своєю посмішкою, блиском оченят радує найближчих людей. Вони стали повноцінною родиною. А їх Миколка - це просто маленьке диво, який щодня радує їх та робить їх щасливими. Тепер вони усвідомлюють, що є кровинка, якому вони потрібні! Життя продовжується…


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у ЛЮТОМУ 2009 року
   ПРОВЕДЕНО "КРУГЛІ СТОЛИ", ДЕ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ
• лютий 2009 р.,   Токмацький МЦСССДМ
Спеціалісти Токмацького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організували та провели 2 круглі столи з актуальних питань щодо вірусного гепатиту та щодо підтримки ВІЛ - інфікованих людей.
• 5 лютого 2009 р.,   Токмацький МЦСССДМ
"Актуальні питання вірусного гепатиту" спільно з лікарем - інфекціоністом кабінету "Довіра" Токмацької центральної районної лікарні та спеціалістами кримінально - виконавчої інспекції для неповнолітніх та молоді, засуджених до покарань не пов'язаних із позбавленням волі. Учасниками були обговорені питання щодо епідеміологічної ситуації вірусних гепатитів; клінічної картини вірусних гепатитів А,B,C; шляхів передачі вірусних гепатитів та їх попередження; наслідків захворювання на вірусні гепатити.
• 3 лютого 2009 р.,   Токмацький МЦСССДМ
"Підтримка людей, що живуть з ВІЛ" для спеціалістів Токмацької центральної районної лікарні та кримінально - виконавчої інспекції, на якому розглядались питання поширення ВІЛ - інфекції в Україні; проблеми та перспективи профілактичного напрямку; добровільного консультування та тестування на ВІЛ; взаємодії Токмацького міського ЦСССДМ та організацій міста, які надають послуги в контексті проблем ВІЛ/СНІДу.

   "ОДНОСТАТЕВІ СТОСУНКИ ТА ПРОБЛЕМА ВІЛ/СНІДу"
• 13 лютого 2009 р.,   Енергодарський міський ЦСССДМ
на "Телефоні Довіри" Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулась "пряма лінія" з питань одностатевих стосунків та проблеми ВІЛ/СНІДу. До участі у "прямій лінії" було запрошено менеджера із зв'язків з громадськістю Запорізького обласного відділення "Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ". Клієнти "Телефону Довіри" мали змогу отримати інформацію про новий напрямок роботи "Всеукраїнської мережі ЛЖВ" з профілактики ВІЛ/СНІДу та інфекцій, що передаються статевим шляхом серед чоловіків, які мають сексуальні стосунки з чоловіками. Цей напрямок роботи є дуже актуальним в зв'язку з великою швидкістю розповсюдження ВІЛ - інфекції серед населення і особливо серед "груп ризику". Про це свідчить той факт, що, з початку функціонування напрямку роботи мережі ЛЖВ з даною категорією - з жовтня 2008 року, з 54 чоловіків, що пройшли обстеження на ВІЛ - інфекцію та сифіліс при обласному відділенні мережі ЛЖВ, 7 дізнались, що є ВІЛ - позитивними. Проведення цього заходу дало можливість людям вказаної категорії подзвонити на "Телефон Довіри" та дізнатися більше про проблеми, пов'язані з ВІЛ/ СНІДом.
• 17 - 19 лютого 2009 р.,   Запорізький ОЦСССДМ та Запорізький МЦСССДМ
спеціалістами центрів було проведено навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники.
Основною метою навчання кандидатів було формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу та встановлення опіки, підготовка до здійснення ними функцій прийомних батьків та опікунів шляхом формування необхідних сфер компетентності. Навчання проводилось в формі семінару-тренінгу та сприяло підготовці, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні прийомні батьки для того, щоб знаходити порозуміння з дітьми, які прийдуть у сім'ю, вміти спрямовувати власний досвід, знання на створення найкращих умов життя та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особливістю тренінгових занять було те, що майбутнім батькам не пропонувалися готові рецепти, які б вказали їм конкретні виходи із складних ситуацій. Курс підготовки був спрямований на ознайомлення батьків із типовими проблемами, які виникають в житті дітей-вихованців. Семінар дав змогу детально обговорити, оцінити та глибше усвідомити завдання, реалії та проблеми майбутньої роботи прийомних батьків та опікунів.
Позитивним моментом навчання стало запрошення на одне з занять прийомної матері з раніше створеної прийомної сім'ї, з метою висвітлення позитивного досвіду функціонування прийомних сімей. На прикладі конкретної родини потенційним прийомним батькам були надані рекомендації щодо організації перших днів перебування дітей в прийомній родині та заходів, які полегшують їх адаптацію.
З метою підвищення обізнаності кандидатів щодо механізмів взаємодобору дітей та нормативно-правовою базою, яка регламентує процеси створення та функціонування прийомних сімей та сімей опікунів, на семінар було запрошено фахівця служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації.
Всі кандидати в прийомні батьки успішно пройшли навчання та отримали відповідні довідки та позитивні рекомендації щодо включення їх до банку даних як потенційних прийомних батьків та опікунів/піклувальників відповідно.
• 17 лютого 2009 р.,   Бердянський мфський ЦСССДМ
для студентів Бердянського медичного коледжу спеціалістами Бердянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено відкритий урок на тему: "Насильство. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи. Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх". Зі студентами та педагогами коледжу були обговорені питання:
- що таке насильство; причини виникнення насильства;
- насильства в сім'ї та жорстоке поводження з дітьми;
- види та форми сексуального насильства;
- відповідальність за насильство відповідно до кримінального та адміністративного кодексу України.
Юрист районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розповіла студентам, що насильство може мати різноманітні прояви і не обов'язково, щоб воно проявлялося в завданні фізичної шкоди особі. Спеціаліст центру зробила акцент на тому, що крім фізичного насильства буває насильство психологічне, економічне та сексуальне. Студенти дізналися про організації, до яких можна звернутися за допомогою у разі вчинення насильства. Під час проведення відкритого уроку студенти мали змогу збільшити обсяг знань про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення насильства. Під час заходу розповсюджувався буклет з проблем насильства.
• 18 лютого 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
проводилось засідання круглого столу за темою "Онкозахворювання у м. Енергодарі. Роль здорового способу життя в профілактиці онкозахворювань" з метою обговорення проблеми онкозахворювань у м. Енергодарі, виявлення їх причин та наслідків, визначення ролі пропаганди здорового способу життя в профілактиці цих захворювань. Учасниками круглого столу були: начальник відділу охорони здоров'я Енергодарського міського виконавчого комітету; фахівці поліклініки медичної санітарної частини - завідуюча поліклініки, лікар - онколог, завідуюча гінекологічним відділенням, завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки; начальник комітету з фізичної культури та спорту Енергодарського міського виконавчого комітету; лікар Запорізької АЕС.
На круглому столі були розглянуті такі питання:
- реалізація міської програми "Здоров'я для всіх";
- індекс здоров'я мешканців м. Енергодара. Процентне співвідношення онкозахворювань серед населення;
- нозологія онкозахворювань. Рання діагностика;
- онкозахворювання жінок. Причини та наслідки;
- характеристика онкозахворювань серед дітей. Перебіг хвороби. Профілактика;
- вплив паління на розвиток онкозахворювань;
- залучення до здорового способу життя через проведення загальноміських спортивних змагань;
- профілактична та оздоровча робота серед персоналу ЗаАЕС та членів їх сімей.
Протягом 2008 року кількість хворих, у яких вперше був встановлений діагноз на онкозахворювання в м. Енергодар складало 191 людина. Захворюваність у 2008 р в місті зросла до рівня показників Запорізької області.
Виникнення онкозахворювань зумовлено:
- способом життя - 45 %
- зовнішнім середовищем - 19 %
- генетичним ризиком - 26 %
- низьким рівнем охорони здоров'я - 10 %
Сучасні дослідження доказують, що біля 50% випадків захворювання можливо уникнути, якщо змінити деякі звички та вести здоровий спосіб життя. Почати треба з відмови від тютюнопаління, вживання жирної їжі та зловживання сонячними ваннами.
• 12 лютого 2009 р.,   Вільнянський РЦСССДМ
спеціалістами було проведено круглий стіл на тему: "Співпраця центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з закладами охорони здоров'я". Розглядались такі питання: - співпраця з лікарнею щодо організації роботи кабінету послуг, дружніх до молоді, - наркоманія в молодіжному середовищі та неухильних ріст ВІЛ - інфекції в районі. В ході обговорення теми щодо організації роботи кабінету послуг, дружніх до молоді були підняті актуальні питання, пов'язані з забезпеченням вільного доступу до сучасних медичних послуг, консультуванням з питань репродуктивного здоров'я, інфекцій, що передаються статевим шляхом, наркоманії, ВІЛ/СНІДу, незапланованої вагітності серед неповнолітніх та отриманням допомоги шляхом створення середовища, сприятливого добровільному зверненню молоді до медичних та соціальних закладів. Спеціалістами ЦСССДМ була проведена презентація науково - методичної літератури, інформаційних листівок та візитних карток, розроблених для проведення рекламної кампанії та спільних заходів в рамках Клініки, дружньої до молоді. Вислухавши всі пропозиції, учасники круглого столу одностайно прийняли такі рішення:
фахівцям ЦСССДМ та лікарям активізувати роботу кабінету послуг, дружніх до молоді та здійснювати переадресацію клієнтів від лікарів до ЦСССДМ;
- розробити спільні заходи центру СССДМ та районною центральною клінічною лікарнею;
- провести спільну рекламну кампанію;
- лікарям забезпечити перенаправлення ВІЛ - позитивних дітей та молоді до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який буде забезпечувати соціальний супровід даної категорії клієнтів
- забезпечити залучення клієнтів, які вживають психотропні речовини для створення груп взаємопідтримки тощо.
• 18 лютого 2009 р.,   Чернігівський РЦСССДМ
у Чернігівській загальноосвітній школі-інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проведено тренінг "Мрії та плани" з курсу "Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування". Мета тренінгу: дати розуміння мрії та визначення життєвих цілей, формування в учасників навички планування.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування із числа учнів 11 класу були ознайомлені з сутністю понять "життєві перспективи" та "мета". В результаті вправи "Формування бажань" учасники тренінгу визначили перелік власних бажань, промовили їх в групі. В ході роботи учнів ознайомлено з правилами формування цілей та плануванням. Вправа "Дерево цілей" допомогло учасникам тренінгу сформулювати мету в різних сферах життя (навчанні, сім`ї і т.д.), відшукати ресурси, завдяки яким можна досягти свою мету в майбутньому.
Отже, даний тренінг дав учням можливість поміркувати над необхідністю планування та життєдіяльністю людини, над взаємозв`язком між особистими цілями та професійним вибором.
• 18 лютого 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
спільно з районним відділом освіти, відділом у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, районним Товариством Червоного Хреста був проведений районний етап обласного конкурсу волонтерів "Обери життя". В цьому заході взяли участь 17 волонтерських шкільних агітбригад. Серед них була і команда волонтерів районного ЦСССДМ, яка у завзятій боротьбі отримала перемогу. Слід відзначити високий загальний рівень підготовки школярів, які продемонстрували, як добру обізнаність історії Червоного Хреста, так і майстерність у наданні першої допомоги при різних видах травм. А за театральними мініатюрами різноманітної тематики з цікавістю спостерігали учні Осипенківської школи, на базі якої і відбувалось це свято з пропаганди здорового способу життя
• 23 лютого 2009 р.,   Розівський РЦСССДМ
було проведено круглий стіл для прийомних батьків та кандидатів у прийомні батьки. В засіданні круглого столу взяли участь прийомні батьки з 4 сімей та 4 кандидати в прийомні батьки.
Розпочала захід директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, яка у своєму виступі привітала з поповненням прийомної сім'ї на одну дитину та подякувала присутнім батькам за їх небайдужість та турботу про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Під час засідання відбулося невимушене спілкування та обмін досвідом батьків прийомних сімей з кандидатами у прийомні батьки. Спеціалістами Центру підведені підсумки соціального супроводу прийомних сімей. Прийомні батьки та кандидати в прийомні батьки отримали методичну допомогу, роз'яснення щодо нормативно-правових документів, кваліфіковані відповіді на хвилюючі питання. Батьки в свою чергу поділилися досвідом виховання прийомних дітей.
Зустріч пройшла у теплій та душевній атмосфері. Прийомним батькам та кандидатам в прийомні батьки цікаво було поспілкуватися один з одним, адже всіх їх об'єднує одна мета - створити для прийомних дітей родинний затишок, оточити їх любов'ю та турботою.
• 26 лютого 2009 р.,   Бердянський РЦСССДМ
фахівці центру взяли участь у проведенні семінару "Концептуальні правові та організаційні засади захисту прав дітей трудових мігрантів", організованому відділом освіти Бердянської міської ради на базі міської загальноосвітньої школи № 16. Семінар було проведено для заступників директорів ЗОШ з виховної роботи, соціальних педагогів, громадських інспекторів дитячих навчальних закладів, фахівців служби у справах дітей, відділу кримінальної міліції у справах дітей.
Метою заходу було вивчення та аналіз загальної ситуації щодо становища дітей трудових мігрантів, причини, наслідки виїзду батьків.
В ході семінару були обговорені питання щодо:
поняття про трудову міграцію;
проблеми дітей трудових мігрантів: результати ситуаційного аналізу роботи;
жорстокого ставлення до дітей трудових мігрантів;
юридичних проблем дітей, батьки яких працюють за кордоном;
встановлення опіки та піклування;
впливу від'їзду батьків на скоєння дітьми правопорушень;
організації роботи позашкільних закладів з дітьми трудових мігрантів;
соціально-педагогічної діяльності з дітьми трудових мігрантів у навчальному закладі;
реабілітаційної роботи з сім'єю дітей трудових мігрантів після повернення батьків.
Під час виступу юрист центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розповіла учасникам семінару про обов'язки батьків щодо виховання й розвитку дитини згідно з діючим законодавством; зробила акцент на тому, що батьки, які від'їжджають за кордон, повинні офіційно уповноважити іншу особу на представництво та захист їх дитини як у суді, так і в інших інстанціях. Юрист також повідомила, що окремих законодавчих документів, спрямованих на підтримку та захист дітей трудових мігрантів не існує.
Учасниками семінару було наголошено на потребі в здійсненні подальшої роботи різними закладами з дітьми трудових мігрантів з метою попередження та профілактики безвідповідального батьківства, соціального сирітства, правопорушень з боку дітей тощо.
• 24 лютого 2009 р.,   Чернігівський РЦСССДМ
у пологовому відділенні Чернігівської центральної районної лікарні було проведено тренінг "Усвідомлене батьківство" для вагітних жінок з метою попередження раннього соціального сирітства. В ході роботи вагітні жінки ознайомлені з формуванням засад відповідального батьківства, умовами повноцінного розвитку дитини та стилями батьківського виховання. З майбутніми матерями обговорювались питання взаємовідносин в сім`ї, визначались очікування батьків стосовно особистості своїх дітей. В заході взяла участь завідуюча пологовим відділенням лікар-гінеколог, яка провела бесіду про збереження власного здоров`я, щоб уникнути негативних наслідків у майбутньої дитини.
у пологовому відділенні Чернігівської центральної районної лікарні було проведено тренінг "Усвідомлене батьківство" для вагітних жінок з метою попередження раннього соціального сирітства. В ході роботи вагітні жінки ознайомлені з формуванням засад відповідального батьківства, умовами повноцінного розвитку дитини та стилями батьківського виховання. З майбутніми матерями обговорювались питання взаємовідносин в сім`ї, визначались очікування батьків стосовно особистості своїх дітей. В заході взяла участь завідуюча пологовим відділенням лікар-гінеколог, яка провела бесіду про збереження власного здоров`я, щоб уникнути негативних наслідків у майбутньої дитини.
Після заходу спеціалістами районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді розповсюджено інформаційно-просвітницькі матеріали: буклети "10 кроків, щоб стати кращими батьками", "Дитинство без насильства" та інформаційні листівки про умови отримання одноразової державної допомоги при народженні дитини.


   ЗАХОДИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ у СІЧНІ 2009 року• 14 січня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
відбулося свято до дня Меланії та до дня святого Василя для дітей та молоді з функціональними обмеженнями та для осіб які їх супроводжують.
Святково прикрашена зала. Стіл накритий вишитою скатертиною, на столі солодощі. Господиня (директор центру) зустрічає гостей, запрошує до залу.
Привітати дітей зі святами прийшов гурт "Дніпряночка" міського центру дитячої та юнацької творчості.
Ще з порогу почали лунати обрядові пісні щедрівників. Учасники зайшли до зали, заспівали щедрівку господині, незаміжнім дівчині та хлопцю (кожного запрошували в коло). Показали міні - сценку "Як циган з циганкою козу продавали". Провели гру з козою. Коза, за повір'ям, символ благополуччя, здоров'я.
В кінці свята кожен запрошений отримав солодкий подарунок від Запорізької АЕС.
• 22 січня 2009 р.,   Енергодарський МЦСССДМ
в приміщенні Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді фахівцями центру було організовано та проведено семінар - тренінг на тему: "Попередження торгівлі людьми" для неповнолітніх та молоді засудженої до покарань непов'язаних з позбавленням волі. В семінарі - тренінгу прийняло участь 12 осіб. В ході семінару - тренінгу були обговорені наступні питання: "Що таке "Торгівля людьми?"; види експлуатації; злочинні діяння; шляхи попадання та наслідки торгівлі людьми.
Спеціалістами Енергодарського міського центру була наведена жахлива статистка даних Міжнародної організації з міграції (МОМ) про кількість жителів нашої держави, які потерпіли від торгівлі людьми за часів незалежної України.
Захід проходив у дружній, теплій, домашній обстановці, організатори семінару пригощали всіх учасників солодощами, кавою, чаєм.
• 20 - 22 січня 2009 р.,   Гуляйпільським РЦСССДМ
в рамках реалізації угоди про співробітництво між Гуляйпільським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Гуляйпільським районним військовим комісаріатом. проведено тестування допризовної молоді, яке дозволить оцінити їх відповідність вимогам військової спеціальності. Проведено 3 тестування, якими охоплено 87 осіб. По кожному допризовнику підготовлено особисту рекомендацію щодо пріоритетних професійних нахилів. Результати надано до військкомату для оформлення особових справ допризовників.
З даною категорією клієнтів спеціалістами Гуляйпільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено бесіда "Правові та медичні аспекти тютюнопаління, вживання наркотиків, алкоголю". У результаті допризовна молодь отримала інформацію про ризики наркотичної, алкогольної, токсичної залежності.
• 16 січня 2009 р.,   Запорізький МЦСССДМ
на "Телефоні довіри 0-84" Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулася "Пряма лінія" щодо психологічної допомоги дітям та молоді з особливими потребами з метою надання емоційної підтримки та інформування молоді з особливими потребами про послуги, які надає Запорізький міський центр.

   РОБОТА ЗА ДОПРИЗОВНОЮ МОЛОДДЮ
• січень 2009 р.,   Гуляйпільський РЦСССДМ
Гуляйпільським РЦСССДМ на виконання розпорядження голови Гуляйпільської РДА від 15.12.2008р. №462 "Про організацію приписки до призовної дільниці громадян України 1992 року народження у січні - березні 2009 року", в рамках реалізації спільної угоди Гуляйпільського РЦСССДМ та Гуляйпільського районного військового комісаріату проведено тестування допризовної молоді по вивченню уваги, пам'яті, кмітливості, вміння працювати у швидкому темпі та ряду інших якостей, що дозволить оцінити їх співвідношення вимогам військової спеціальності. Проведено 2 тестування, якими охоплено: 26.01.2009р.-23 особи, 27.01.2009р.-27 осіб. У результаті тестування по кожному допризовнику підготовлено особисту рекомендацію щодо пріоритетних професійних нахилів. Результати надано до військкомату для оформлення особових справ допризовників. З даною категорією клієнтів проведено 2 бесіди "Правові та медичні аспекти тютюнопаління, вживання наркотиків, алкоголю" (охоплено 50 осіб). Результат: допризовна молодь отримала інформацію про ризики наркотичної, алкогольної, токсичної залежності;

бесплатный счетчик
счетчик посещений скачать
СТАРТОВА СТОРІНКА ОПЕРАТИВНІ ПОВІДОМЛЕННЯ СОЦІАЛЬНІ ІСТОРІЇ... КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ для... СЛУЖБИ ЦСССДМ АДРЕСИ ЦЕНТРІВ ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ