lak

А ми й не здогадувались, що мимо нас проходить так багато нового та цікавого

Протягом двох днів, 20 та 21 серпня, підлітки, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчих інспекціях за скоєння правопорушень, стали учасниками освітньо-просвітницького заходу «Літня школа для неповнолітніх». Захід було організовано спеціалістами міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з представниками Служби пробації. Головна мета - познайомити підлітків з історією та традиціями Запорізького краю.

У перший день на базі центру соцслужб для молодих людей було проведено інтерактивний захід з метою ознайомлення підлітків з історією рідного краю, місцями історичної слави Запорозького козацтва. У бесіді з'ясувалося, що лише один підліток відвідував Історико-культурний комплекс «700-літній Запорозький Дуб», а про традиції козацтва хлопцям взагалі мало відомо.

Докладніше

Клуб прийомних батьків

22.08.2016 р. за ініціативи благодійного фонду «Щаслива дитина» (м.Запоріжжя) відбулася групова зустріч прийомних сімей та опікунів Василівського району на базі Василівської районної державної адміністрації. Засідання батьківського клубу відбулося за участю спеціалістів Василівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалісту Запорізького обласного центру соціальних служб, для сім'ї, дітей та молоді Плечищевої Валерії, організатору проекту Юлії Дойкової, практикуючого психотерапевта Преподобного Віктора Антоновича, який є керівником центру розвитку «Досягнення» (м.Запоріжжя)

В ході заходу батьки обговорювали цікаві теми щодо виховання дітей підліткового віку, наявних в їх віці психотравм та взаємин у сім'ї. Психотерапевт, Преподобний Віктор Антонович дав вичерпні відповіді на запитання батьків. Також поспілкувався особисто з деякими батьками. Під час заходу батьки отримали методичні поради з питань виховання, навчання дітей, організації змістовного дозвілля було розповсюджено серед батьків змістовні інформаційні буклети. Всього в заході взяли участь 13 прийомних батьків, батьків –вихователів та опікунів.

 бкл1.JPG

Докладніше

Роль історичної спадщини в процесі ресоціалізації молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

24 серпня уся Україна буде святкувати 25 річницю Дня Незалежності нашої держави. 25 років ми всі разом займаємося розбудовою української державності. Тому в процесі профілактично-просвітницької роботи Гуляйпільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Гуляйпільським РВ КВІ управління ДПтС України в Запорізькій області 15 серпня організували проведення заходу в Гуляйпільському краєзнавчому музеї, який присвячений основним віхам державотворення та ролі Гуляйпільського краю в цьому процесі, для молодих осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Під час заходу екскурсовод музею провів невелику екскурсію, де приділяв увагу основним історичним подіям на шляху до Незалежності. Основну увагу було приділено ролі Нестора Махна в подіях громадянської війни минулого століття, його нововведенням у ведення бойових дій та міфам, які пов’язують з його постаттю. Також було згадано антитерористичну операцію, яка проходить на Сході України, та вклад гуляйпільців, які беруть участь в бойових діях. Молоді особи, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі мали можливість подивитися на експонати, які військовослужбовці віддають у музей.

кви4.JPG

Докладніше

Виховний потенціал прийомних батьків постійно підвищується

15, 16 та 17 серпня 2016 року регіональний тренер центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить навчання з підвищення виховного потенціалу. Участь у навчанні беруть 28 осіб із міст Бердянську, Мелітополя, та Гуляйпільського, Кам’янсько-Дніпровського, Куйбишевського, Михайлівського, Новомиколаївського, Оріхівського, Пологівського, Приазовського, Приморського, Розівського та Токмацького районів Запорізької області.

Головною метою програми є:

• підвищення рівня компетентності прийомних батьків/батьків-вихователів, поглиблення знань із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей/дітей-вихованців.

Завданням такого навчання є:

• вдосконалення умінь налагоджувати стосунки в сім’ї на засадах партнерської взаємодії, взаєморозуміння, поваги і любові, поглиблення знань про шляхи формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя;

-5s4mbvOoPM.jpg

Докладніше

Я вмію дружити

11 серпня 2016 року на базі дитячого будинку сімейного типу Булдакових Енергодарським МЦСССДМ було проведено тренінг для дітей-вихованців на тему: «Я вмію дружити». Захід організовано з метою допомогти дітям краще зрозуміти поняття «дружба», навчити бути безкорисливими у дружбі, виробляти в собі якості, що сприяють дружбі. Під час тренінгу залученим психологом було проведено тест «Чи справжній ти друг?», вправу «Шукаю друга». Спеціаліст, який здійснює соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу зазначив, що діти-вихованці повинні виховувати в собі кращі людські якості, які сприяють дружбі: доброту, ввічливість, бажання допомагати іншим, небайдужість до чужої біди. Груповим заходом було охоплено 5 осіб.

Фото1515.jpg

Питання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах вирішуємо спільно!

10 серпня 2016 року на базі Кам’янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді відбулося засідання круглого столу, метою якого була – взаємодія суб’єктів із соціальної роботи району, соціальний захист населення та надання соціальних послуг сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Захід відбувся за участю: заступника голови райдержадміністрації - Альошиної К.Г., начальника юридичного відділу райдержадміністрації – Олійника Є.В., першого заступника начальника управління соціального захисту населення – Присяжнюк О.В., військового комісару Кам»янсько-Дніпровського районного військового комісаріату, майора - Богачова В.В., директора Кам’янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - Куницької Л.П. та спеціалістів: РЦСССДМ, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, служби у справах дітей, районного центру зайнятості, пенсійного фонду та представників організації товариства Червоного Хреста.

IMG_7742.JPG

Докладніше

Відбулася зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків Веселівського району

5 серпня 2016 року Веселівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено чергову зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків Веселівського району. Такі засідання вже стали традиційними, оскільки вони необхідні батькам і дітям, бо дають можливість не тільки отримати фахову консультацію, пораду та підтримку, але і поспілкуватися у неформальній обстановці, обговорити зміни в житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем.

Питання, які обговорювалися на зустрічі були різними. Зокрема, проблемна поведінка прийомних дітей, помилки в вихованні дітей, труднощі в міжособистісних взаєминах, функції батьків у різні періоди розвитку дитини, захисту майнових й житлових прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Представник управління соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації висвітлила питання стосовно призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг згідно внесених змін до чинного законодавства.

DSC00056.JPG

Докладніше

Здійснення соціальної роботи у Мелітопольській виховній колонії

Мелітопольським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжується робота із неповнолітніми та молоддю, які перебувають у конфлікті із законом.

З початку 2016 року на базі Мелітопольської виховної колонії спеціалістом Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Москаленко Вікторією вже проведено 9 тренінгових занять для вихованок колонії , які готуються до звільнення. Проведені заняття були спрямовані на формування та розвиток навичок конструктивного і позитивного мислення, саморегуляції, цілепокладання та планування, а також сприяли позитивним змінам у поведінці вихованок. Важливим моментом було те, що дівчата розглядали майбутні задачі, з якими вони можуть зіткнутися у майбутньому після звільнення - ефективно планувати свій бюджет, раціонально використовувати кошти, створювати майбутню сім’ю та дотримуватись здорового способу життя.

Заняття проходили в інтерактивній формі у вигляді ігор та завдань, під час яких дівчата приймали активну участь, з цікавістю слухали та відповідали на запитання. Після проведених вправ вихованки ділились своїми думками, відчуттями та емоціями. Крім того, вихованки колонії отримали інформацію щодо діяльності системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Україні та отримання можливої допомоги після звільнення. Також більш детально були обговорені кроки, які повинна зробити кожна із дівчат відразу після звільнення.

Тренінг «Протидія торгівлі людьми»

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 27 липня 2016 року в Енергодарському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для клієнтів Центру відбувся тренінг «Протидія торгівлі людьми». Метою зустрічі стало підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми, принципів протидії торгівлі, роз’яснення прав та можливостей постраждалих осіб, знайомство з правилами безпечного виїзду та перебування за кордоном. Під час зустрічі спеціалістами Центру було висвітлено поняття торгівля людьми, способи впливу й примусу, протидія торгівлі людьми, сфери експлуатації, захист і підтримка потерпілих.

протидторг.JPG

Докладніше

Переваги здорового способу життя

25.07.2016 року спеціалістами Приморського РЦСССДМ в ДОЗ «Волна» м. Приморська відбувся показ відеофільму на тему «Алкоголізм».Учасниками заходу були діти, які відпочивали на даний час в оздоровчому закладі віком від 13 до 16 років. Таким чином захід був спрямований на те, щоб дати учням елементарні знання про алкогольну залежність, дію речовин на організм людини та шляхи профілактики алкозалежності, розглянути проблему алкоголізма в моральному, правовому і медичному аспектах; привести учнів до розуміння і переваг здорового способу життя; виховувати в них почуття відповідальності за власне життя і дії, а також життя інших людей.

алприм.JPG